8 powodów, dlaczego warto jeść sushi


8 powodów, dlaczego warto jeść sushi

Masz ochotę na coś smacznego, nowego, ale też zdrowego? Zatem koniecznie spróbuj sushi, które zachwyci Cię różnorodnością, a także pysznym smakiem. Poza tym próbowanie sushi, to też świetna zabawa i dobra okazja do spędzenia czasu ze znajomymi bądź rodziną. Widzisz zatem, że jest wiele powodów, dla których warto jeść sushi. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 8 najważniejszych przyczyn, które jeszcze bardziej przekonają Cię do spróbowania sushi.

Zjesz naprawdę syty posiłek

Sushi to doskonałe danie, które sprawdzi się jako obiad, kolacja lub lunch. Przede wszystkim jest to związane z tym, że pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest niezwykle sycące. Dzięki temu najesz się o każdej porze dnia. Właśnie z tego powodu sushi możesz kupić po 8-10 sztuk, ponieważ taki zestaw będzie wystarczający dla jednej lub dwóch osób. Jeżeli nadal odczuwasz głód, to zawsze możesz dodać do zamówienia także jakiś inny rodzaj sushi.

Spróbujesz czegoś innego

Masz już dość tradycyjnej polskiej kuchni? Chcesz spróbować czegoś nowego, lekkiego i pożywnego? W takim razie koniecznie zdecyduj się na sushi. Dzięki temu poszerzysz swoje kulinarne horyzonty. Poza tym kuchnia japońska bardzo różni się od polskiej, a w ten sposób złapiesz chwilę oddechu od ciężkostrawnych potraw. Zwróć również uwagę na to, że sushi zapewni Ci zupełnie nowe doznania pod wieloma względami. Oczywiście najważniejszy jest smak. Jednak oprócz tego spróbujesz też inny sposób jedzenia – choć sushi możesz jeść rękami, to jednak przełam się i wykorzystaj do tego pałeczki. Dzięki temu zyskasz nowe doświadczenie i będziesz miał więcej zabawy oraz śmiechu w trakcie próbowania.

Masz mnóstwo możliwości do wyboru

Ogromną zaletą sushi jest to, że ciągle możesz próbować nowe rodzaje tego przysmaku. Masz naprawdę wiele możliwości, które różnią się nie tylko smakiem, ale również sposobem wykonania. Dzięki temu każda wizyta w restauracji przyniesie Ci tyle samo radości. Nie zapomnij także o tym, że z łatwością wybierzesz sushi dostosowane do Twoich preferencji smakowych, alergii bądź diety. W ten sposób zjesz sushi nawet wtedy, gdy jesteś weganinem – w końcu nie każdy rodzaj jest przyrządzany z rybą. Dzięki temu zawsze znajdziesz sushi idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Poznasz inną kulturę

Jedzenie i przyrządzanie sushi to bardzo ważny element kultury japońskiej. Dlatego to danie przybliży Cię do zwyczajów oraz rytuałów związanych z krajem kwitnącej wiśni. Zwróć też uwagę na to, że sushi jest znane w Japonii od wielu wieków, więc masz ogromną szansę spróbować potrawę, która jest bardzo ważna dla Japończyków i stanowi jeden z symboli tego kraju.

Zjesz posiłek z dużą zawartością kwasów omega-3

Ryby to bardzo ważny składnik codziennej diety, co jest związane z tym, że są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Dzięki temu, że będziesz wybierać sushi z łososiem, tuńczykiem bądź rybą maślaną to dostarczysz swojemu organizmowi niezwykle istotne składniki mineralne. W ten sposób wpłyniesz pozytywnie na swój stan psychiczny i fizyczny. Poprawisz nastrój, zachowasz na dłużej młodość, a także zaczniesz przeciwdziałać alergiom, chorobom serca, Alzheimerowi oraz zwyrodnieniu plamki żółtej. Widzisz zatem, że sushi to jedno z najsmaczniejszych lekarstw, które mogą tak bardzo pomóc Twojemu organizmowi.

Spróbujesz prawdziwy afrodyzjak

Zwróć uwagę na to, że sushi kryje w sobie wiele korzyści zdrowotnych i smakowych. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego ciągle zyskuje popularność na świecie. W Japonii od lat sushi jest też stosowany jako afrodyzjak. Wszystko to dzięki temu, iż wspomaga potencję i podkręca libido. Właśnie z tego powodu sushi jest uważane za pokarm zakochanych, więc jeżeli zastanawiasz się nad wyborem najlepszej kuchni podczas rocznicy, randki bądź innej ważnej okazji, to po prostu zdecyduj się na sushi.

Dostarczysz organizmowi wiele cennych składników

Wiesz, że Japończycy słyną nie tylko z pysznej kuchni, ale również z długowieczności? Zwróć uwagę na to, iż te dwa elementy łączą się, ponieważ w kraju kwitnącej wiśni króluje zdrowa i różnorodna dieta, a na jej czele stoi sushi. Dlatego zyskujesz kolejny bardzo ważny powód, dla którego powinieneś jeść sushi jak najczęściej. Zauważ, że te smakołyki są bogatym źródłem wielu witamin i składników mineralnych. Duża w tym zasługa ryb, które odznaczają się wysoką zawartością białka, soli mineralnych, kwasów n-3 i n-6, tłuszczu oraz witaminy A, D i E. Ważnym składnikiem sushi jest też ryż, który ma w sobie białko, witaminy z grupy B oraz liczne składniki mineralne, m.in. fosfor, magnez, wapń, cynk, mangan itp.

Zachwycisz się pysznym smakiem

Wiesz już, że jedzenie sushi jest bardzo zdrowe. Jednak nie zapomnij o kolejnym istotnym aspekcie, który jeszcze bardziej przekona Cię do zjedzenia tego przysmaku. Chodzi tu oczywiście o wyjątkowy smak. Sushi jest po prostu pyszne, dlatego wystarczy jeden kęs, a już wtedy pokochasz japońską kuchnię. Poza tym liczba różnorodnych rodzajów tego dania sprawi, że na pewno sushi nie znudzi Ci się szybko.